لاته

نوشیدنی کافه لاته

کافه لاته یک نوشیدنی خوشمزه  و محبوب است که معمولاً با استفاده از قهوه اسپرسو، شیر و شیرین کننده تهیه می شود. این نوشیدنی در دسته بندی نوشیدنی های کافه قرار می گیرد و به دلیل طعم و ظاهر جذاب خود، در میان مردم بسیار محبوب است.

قهوه اسپرسو که از دانه های قهوه خام تهیه می شود، عمدتاً به عنوان مهمترین عنصر دراین نوشیدنی محسوب می شود. قهوه اسپرسو به دلیل طعم و قوام خاص خود زمینه ای عالی برای تهیه کافه لاته فراهم می کند.

شیر نیز یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده کافه لاته است. شیر سرد که از گاوها و یا گاوهای شیری تولید می شود، به نوعی به عنوان پایه این نوشیدنی عمل می کند. با افزودن شیر سرد یا فوم گرفته شده به قهوه اسپرسو، طعم تند و تلخ قهوه را به طعم شیر ، نوشیدنی را متعادل میکند.

برای بخشیدن طعم و مزه ویژه ای به کافه لاته، عموماً از شیرین کننده دمنوش وانیل استفاده می شود. این شیرین کننده به دلیل عطر و طعم وانیلی خود، طعم ویژه ای به نوشیدنی می دهد و آن را از دیگر نوشیدنی های کافه متمایز می کند.

نحوه تهیه کافه لاته نیز به سادگی امکان پذیر است. ابتدا، قهوه اسپرسو را یا با استفاده از ماشین قهوه ساز یا به صورت دستی تهیه می کنیم. سپس شیر سرد را در یک لیوان بزرگ بریزید و قهوه اسپرسو را به آرامی به آن اضافه کنید. سپس به مرحله شیرین کننده دمنوش وانیل می رسیم و یک قاشق چای خوری از آن را به مخلوط اضافه می کنیم. با استفاده از قاشق چای خوری، همه مواد را به طور کامل مخلوط کنید تا کافه لاته آماده سرو و مصرف شود.


۱. مواد لازم را آماده کنید.
۲. چند قاشق قهوه را در داخل اسپرسو ساز قرار دهید و آب داغ را روی قهوه بریزید تا اسپرسو تهیه شود.
۳. شیر گرم را با دستگاه بخار ماشین قهوه پز یا روش‌های دیگری که شیر را گرم می‌کنند، تخمیر کنید.
۴. قهوه تازه تهیه شده را در جامی بریزید و شیر گرم روی آن ریخته و با قاشق مخصوص لایه ای از شیر whip cream ایجاد کنید.
۵. در صورت تمایل می‌توانید قهوه را با چراغی از بالا تزئین کنید.
۶. لذت ببرید!

 

از آنجایی که کافه لاته دارای طعم و ظاهر زیبایی است، معمولاً در فنجان های بزرگ تر سرو می شود. می توانید به آن حبه های یخ یا خامه اضافه کنید تا به عنوان یک دسر خنک و خوشمزه خورده شود. همچنین می توانید با اضافه کردن نوشیدنی های مختلف مثل شکلات، کارامل و …  طعم و مزه کافه لاته را بهبود ببخشید.

 

ارزان بشنویم …